Aktualności


Podsumowanie projektu


Podsumowanie wizyt w szkołach

Szkoła w Pasymiu była ostatnią szkołą, którą odwiedziliśmy. Wcześniej zawitaliśmy do Gromu i Tylkowa. Naszym głównym celem było zapoznanie uczniów szkół podstawowych z życiem i twórczością pasymskiego poety Tadeusza Bali. Nie wierzyliśmy w to, że uda nam się zasiać w głowach dzieci ziarenko zainteresowania tym tematem, bo obecnie dzieci i młodzież raczej oschle podchodzą do literatury. Ku naszemu zdziwieniu udało się to nam! Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, rywalizowali miedzy sobą w grach edukacyjnych, które dla nich stworzyliśmy i co najważniejsze, dużo dowiedzieli się o poecie z ich okolic. Bardzo nas to cieszy, że osiągnęliśmy nasz cel. Podsumowując zajęcia możemy stwierdzić, że wszystko udało się nam w stu procentach! :)

Chcieliśmy, aby uczniowie skorzystali z naszych zajęć nie tylko na tym, że przepadną im lekcje, ale i na tym, że dowiedzą się czegoś ciekawego. Zajęcia w formie zabawy przypadły uczniom do gustu! ;)


Wizyta w szkole w Pasymiu

12 maja 2011 roku wybraliśmy się do SP w Pasymiu, aby przeprowadzić tam zajęcia na temat poety – Tadeusza Bali. Tak jak się spodziewaliśmy, największym zainteresowaniem cieszyła się gra planszowa. Puzzle również były dobrze odebrane przez uczniów. Dzieci wiedzę już sporo o panu Bali, a to wszystko dzięki m.in. grze! Pytania, które zamieściliśmy w niej były proste, ale zarazem takie, aby dzieci wysiliły umysły i pomyślały nad odpowiedzią. Uczniowie SP w Pasymiu pozytywnie nas zaskoczyli, bo ich poziom wiedzy na temat poety z Pasymia podniósł się ogromnie po naszej lekcji.


kwiecień 2011r. - Wizyta w szkołach

Hej! 29 kwietnia 2011r. wybraliśmy się do pobliskich szkół podstawowych tj. do Gromu i Tylkowa. Mimo porannych problemów i ogromną tremą zajęcia, które mieliśmy przeprowadzić wyszły naszym zdaniem dobrze. Na początku przywitaliśmy dzieci i opowiedzieliśmy im o naszym projekcie. Następnie Marta i Karolina wyrecytowały wiersze pana Bali.

Wreszcie nadeszła pora na najlepszą cześć zajęć. Rozdaliśmy uczniom kartki ze zdjęciem pana Bali i z jego wierszem. Zadaniem uczniów było rozcięcie ich tak, aby przeciwnej grupie trudno było je ułożyć z powrotem. Ta zabawa sprawiła dzieciom dużo radości.

Wykonanie tego zadania okazało się być bardzo łatwe dla uczniów, więc przeszliśmy do zadania trudniejszego, za które nauczycielki języka polskiego obiecały nagrodzić dobrymi ocenami. To bardzo zmotywowało dzieci do pracy. Zadanie polegało na własnej interpretacji wiersza Tadeusza Bali. Uczniowie musieli po prostu powiedzieć o czym ich zdaniem jest wiersz. Miejsce pierwsze było nagrodzone „szóstką”, drugie „piątką”, a wszystkie pozostałe „czwórkami”.

Kolejnym punktem zajęć była gra planszowa, która okazała się po prostu hitem! Dzieci chętnie w nią grały i ku naszemu zdziwieni wiedziały wszystko, no prawie wszystko na temat życiorysu poety, który przestawialiśmy im na początku zajęć. Sprawiło nam to ogromną radość, że to co mieliśmy zamiar im przekazać zostało wykonane i zapamiętane przez nich.

Jesteśmy dumni, że poeta, który mógł być mało znany takiej młodzieży, został przez nich poznany. Pan Bali i jego poezja na pewno zostanie zapamiętany przez dzieci. Bardzo nas to cieszy. Nasz cel, który postawiliśmy sobie przed zajęciami, a mianowicie zapoznanie uczniów okolicznych szkół podstawowych z osobą i twórczością pana Tadeusza Bali, został w pełni osiągnięty. Śledźcie nas, czytajcie nas!


<< późniejsze wydarzenia 1 2 3 4 wcześniejsze wydarzenia >>

Content Management Powered by CuteNews

 

 

projekt i wykonanie strony: Dominik Szkoda - Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu ©2010-2011